Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Tak powinni się trzymać mężczyźni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  #heheszki #humorobrazkowy #nocnazmiana

  odpowiedzi (4)

 • avatar

  Pamiętnik Pradziadka został ukończony.
  Rękopis na ok. 50 stron został przepisany do wygodnego do czytania E-Booka

  Pradziadek urodził się w 1887 roku, opisał tu emigrację w niemczech, realia kapitalistycznej ameryki z początku XX wieku (jest co nieco o Henrym Fordzie u którego pracował jego brat), walki na frontach I wojny światowej, II wojna światowa - wysiedlenia i życie kilka kilometrów od niemieckiego obozu Auschwitz-Birkenau.
  Ciekawe jest to, że przełom XIX i XX wieku, widziany oczami zwykłego, biednego człowieka ze wsi, odstaje nieco od naszego wyobrażenia o tamtym okresie dziejów, oraz to, że niezwykle wiele z jego spostrzeżeń o Polsce i Polakach jest aktualne aż do dziś, po tych stu latach.

  Z góry przepraszam wszystkich z #grammarnazi, staram się zachować oryginalny charakter tekstu w transkrypcie, także przymykam wiele razy oko na gramatykę i interpunkcję ponieważ sam nie potrafię ocenić co jest archaizmem a co po prostu błędem. Mam w planach jeszcze stworzyć, w wolnym czasie wersję ze współczesną interpunkcją oraz częściowo poprawioną ortografią.
  Dodaję też #historiajednejfotografii, ponieważ dzięki mirkom spod tego tagu zdecydowałem się opublikować tekst.

  PDF do pobrania

  Inne formaty (mobi/epub/rękopis)

  Wielkie dzięki wszystkim którzy pomogli w przepisywaniu i dobrą radą.
  Dziękuję też wszystkim czytelnikom za cierpliwość i plusiki, które wyniosły nas ostatnio w gorące :)

  #pradziadekrabsztoka #historia #historiazolnierza #historiapolski #historiajednejfotografii #usa #iwojnaswiatowa #iiwojnaswiatowa #polska
  pokaż całość

  odpowiedzi (89)